«Անկախ դիտորդ» դաշինքը ժամը 11:15-ի դրությամբ գրանցել է հետևյալ խախտումները.
Մասնավորապես, դաշինքի դիտորդներն արձանագրել են, որ Շենգավիթի թիվ 75 դպրոցում տեղակայված 8/40 ընտրատեղամասի դիմաց առավոտյան ժամը 8:00-ից սկսած առանց պետհամարանիշերի սև գույնի մեքենա կա կայանած: Մեքենայի շուրջ հավաքված արական սեռի ներկայացուցիչները ցրվել են, երբ նկատել են դիտորդին, կարճ ժամանակ անց դարձյալ հավաքվել են: Երբ դիտորդն այդ մասին տեղեկացրել է հանձնաժողովի նախագահին, վերջինս դիտորդին նկատողություն է արել՝ ասելով որ նա իրեն սխալ է պահում և թույլ չի տալիս մարդկանց հանգիստ ընտրություն կատարել: Ավելին, շարունակական պնդումների դեպքում սպառնացել է արձանագրություն կազմել դիտորդի դեմ:
Շենգավիթ համայնքի 136 մանկապարտեզում տեղակայված թիվ 8/29 ընտրատեղամասում պատուհանները կիսաբաց են եղել, իսկ քվեախցիկը տեղադրված է եղել հենց պատուհանի դիմաց: Երբ դիտորդը խնդրել է պատուհանները փակել, հանձնաժողովի նախագահը պատասխանել է, որ դա մանրուք է, և սպառնացել, որ եթե շարունակի «ամեն մանր-մունր հարցով» դիմել, նրան կհեռացնեն ընտրատեղամասից: Դիտորդի շարունակական պնդումների արդյունքում այնուամենայնիվ պատուհանները փակվել են:
Արաբկիր վարչական շրջանի 4/20 ընտրատեղամասում «Անկախ դիտորդ» դաշինքի դիտորդները նկատել են, որ հանձնաժողովի նախագահը կրում է  «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կրծքանշանը, այնուհետև հանձնաժողովի նախագահը սկսել է պարբերաբար խոչընդոտել դիտորդի աշխատանքը: Ավելի ուշ հանձնաժողովի նախագահը գրանցամատյանում նշել է, որ դիտորդները չափազանց մոտ են կանգնում քվեախցիկին և դրանով խոչընդոտում են ընտատեղամասի աշխատանքը, սակայն հանձնաժողովի անդամները չեն ստորագրել արձանագրությունը: Դիտորդներն իրենց հերթին արձանագրության վերաբերյալ գրել են իրենց դիրքորոշումը՝ հայտնելով, որ ինքը որևէ խախտում թույլ չի տվել:
Նոր Նորք վարչական շրջանում տեղակայված 2/4 ընտրատեղամասում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ներկայացնող հանձնաժողովի անդամներից մեկը քարոզչություն է կատարել տեղամասում «Իմ քայլը» դաշինքի օգտին և հակաքարոզչություն իրականացրել ԲՀԿ-ի դեմ՝ բարձրաձայն քննարկելով ինչ-որ տեսանյութեր: Հանձնաժողովի նախագահը միջադեպը չի գրանցել, բայց դադարեցրել է հետագա քարոզչությունը:

By 11:15 a.m. ,‘Independent Observer’ Alliance has registered the following violations
The observers of the alliance have registered that there had been a black car without state license numbers in front of 8/40 polling place located in Shengavit No. 75 school since 8 a.m. The men gathered around the car got away from the polling place when they noticed the observer but gathered back shortly afterwards. When the observer informed the head of the commission about it, the latter reprimanded the observer by saying that his behaviour was incorrect and hindered people from voting in a peaceful environment. Moreover, in case of repeated claims, he threatened to make a protocol against the observer.
In 8/29 polling place located in No. 136 kindergarten of Shengavit community, the windows were ajar and the voting booth was located right in front of the windows. When the observer asked to close the windows, the head of the commission replied that it was a trifle and if the observer went on turning to him ‘on the occasion of every trifle’, he would be asked to leave the polling place. However, due to repeated claims of the observer, the windows were closed.
In 4/20 polling place of Arabkir district, the observers of Independent Observer Alliance noticed that the head of the commission wore ‘Bright Armenia’ Party badge, after which the latter started to repeatedly hinder the work process of the observer. Later, the head of the commission noted in the register that the observers were standing too close to the voting booth and that way hindered the workflow of the polling place. However, the members of the commission did not sign the protocol. Observers, in their turn, wrote their position concerning the protocol, stating that no violation had been made on their behalf.
In 2/4 polling place located in the administrative district of Nor Nork, one of the commission representative members of Civil Contract Party campaigned for My Step Alliance and against Prosperous Armenia Party by discussing some videos aloud. The head of the commission did not register the incident but stopped further propaganda.