Նյութական միջոցներ տրամադրվեցին նաև Սյունիքի մարզային նյարդահոգեբուժական դիսպանսերին
Նիդեռլանդների Հելսինկյան կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Նյութական միջոցների տրամադրում հոգեբուժական հաստատություններին» ծրագրի շրջանակում Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը 2021 թ․ մայիսի 7-ին Սյունիքի մարզային նյարդահոգեբուժական դիսպանսերին տրամադրեց 1 համակարգիչ, 45 լիտր ախտահանիչ նյութեր, 3600 հատ դիմակ, 60 հատ KN-95 դիմակ և 1800 հատ ձեռնոց։
Այս ծրագրի շրջանակում արդեն իսկ նյութական միջոցներ են տրամադրվել Գյումրու հոգեկան առողջության կենտրոնին, Ավան հոգեկան առողջության կենտրոնինՀոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոնին և Լոռու մարզային հոգենյարդաբանական դիսպանսերին, Արմաշի առողջության կենտրոնին ու Սևանի հոգեկան առողջության կենտրոնին։

Material means were also provided to Syunik Regional Neuro-Psychiatric Dispensary
On 7 May 2021, in the frame of the project “Provision of material means to psychiatric institutions” implemented with the financial support of the Netherlands Helsinki Committee, Helsinki Citizens’ Assembly Vanadzor office provided 1 laptop, 45 liters of disinfectants, 3600 masks, 60 KN-95 masks and 1800 gloves to Syunik Regional Neuro-Psychiatric Dispensary.
In the frame of this project, material means have already been provided to Gyumri Mental Health Center, Avan Mental Health Center, National Center for Mental Health, Lori Regional Psychiatric Neurological Dispensary, Armash Health Center and Sevan Mental Health Center.