«Միշտ եմ ասել, ռուսական բազան չի կարող լինել անվտանգության երաշխավորը». Արթուր Սաքունց
ՀՔԱՎ ղեկավար, հայտնի իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցն անդրադարձել է Գյումրիում ծեծի հետեւանքով մահացած կնոջ աղմկահարույց դեպքին։Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 2-ին Գյումրու Սլաբոդկա թաղամասում դաժան ծեծի էր ենթարկվել 57-ամյա մի կին, որը հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել էր:Սպանության գործով ձերբակալվել է ռուս զինծառայող:
«Միշտ եմ ասել, ռուսական բազան չի կարող լինել անվտանգության երաշխավորը...,-գրառում է կատարել Արթուր Սաքունցը։- ՀՀ իշխանությունների կողմից բացարձակապես չկա որևէ հսկողության մեխանիզմ ռուսական բազայում իրավիճակի նկատմամբ։ Դե հիմա թող ՌԴ դեսպանությունը ծպտուն հանի»։
Տեղեկացնենք, որ ծեծված կինը Գյումրու Աճեմյան 26 հասցեի բնակիչ Ջուլիետա Ղուկասյանն է:
Ըստ Factor.am-ի, նա որպես աշխատակից գրանցված է Գյումրու քաղաքապետարանի բնակկոմունալ բաժնում և իրականացնում է փողոցի մաքրման աշխատանքներ:
«Տեղեկացանք նաև, որ այս գործին կցվել են ԱԺ պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանի առանձնատունը հսկող տեսախցիկներից որոշ կադրեր: Իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ կադրերում երևում է, թե ինչպես է կինը հանգիստ քայլում, երբ նրան է մոտենում երիտասարդը: Նույն աղբյուրի տեղեկացմամբ՝ այդ կադրերում երևում է, թե ինչպես է երիտասարդը հուժկու հարվածներ հասցնում հատկապես կնոջ դեմքին»,-նշել է աղբյուրը:

‘‘I’ve always said that the Russian base cannot be a guarantor of security’’, Artur Sakunts.
HCA Vanadzor chairman, prominent human rights defender Artur Sakunts touched upon the scandalous case of a woman who died in Gyumri as a result of beating. Let us recall that on December 2, in Slabodka district of Gyumri, a 57-year-old woman was severely beaten and died on the way to hospital. A Russian serviceman was arrested in a murder case.
Artur Sakunts made a post, ‘‘I’ve always said that the Russian base cannot be a guarantor of security. There is no mechanism of control by the government of the Republic of Armenia over the situation in the Russian base. So, let the Russian Federation embassy say a word now’’.
Let us inform that the beaten woman was Julieta Ghukasyan who was a resident of Ajemyan 26, Gyumri.
According to Factor.am, she was registered in the housing department of Gyumri municipality and did street cleaning work.
‘‘We were also informed that some shots of the cameras controlling Vardan Ghukasyan’s mansion were attached to the case. As our law enforcement systems say, it can be seen in the shots how the woman walks quietly when the young man approaches her. According to the same source, the camera shots also show how the young man severely beats particularly the woman’s face’’, the source mentioned.