«Նյութական միջոցների տրամադրում հոգեբուժական հաստատություններին» ծրագրի շրջանակում ՀՔԱՎ-ը անհատական պաշտպանության միջոցներ է տրամադրում հոգեբուժական հաստատություններին
April 26, 2021
Նիդեռլանդների Հելսինկյան կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Նյութական միջոցների տրամադրում հոգեբուժական հաստատություններին» ծրագրի շրջանակում Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը 2021 թ․ ապրիլի 13-ին 20 լիտր ալկոգել, 3000 հատ դիմակ և 2000 հատ ձեռնոց տրամադրեց Հոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոնին, իսկ ապրիլի 16-ին 5 լիտր ալկոգել, 2500 հատ դիմակ և 1 նոթբուք՝ Լոռու մարզային հոգենյարդաբանական դիսպանսերին։

In the frame of the project “Provision of material means to psychiatric institutions”, HCA Vanadzor provides personal protective equipment to psychiatric institutions
April 26, 2021
In the frame of the project “Provision of material means to psychiatric institutions” – implemented with the financial support of the Netherlands Helsinki Committee – on 13 April 2021, Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor provided 20 litres of alcogel, 3000 masks and 2000 gloves to the National Centre for Mental Health Care; and on 16 April 2021, the Organization provided 5 litres of alcogel, 2500 masks and 1 laptop to Lori Regional Psychiatric-Neurological Dispensary.