ՀՔԱՎ-ը շարունակում է անհատական պաշտպանության միջոցներ և համակարգիչներ տրամադրել հոգեբուժական հաստատություններին
Նիդեռլանդների Հելսինկյան կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Նյութական միջոցների տրամադրում հոգեբուժական հաստատություններին» ծրագրի շրջանակում Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը 2021 թ․ ապրիլի 20-ին Գյումրու հոգեկան առողջության կենտրոնին, իսկ ապրիլի 22-ին՝ Ավան հոգեկան առողջության կենտրոնին տրամադրեց ընդհանուր թվով  90 լիտր ալկոգել, 2000 հատ ձեռնոց, 5500 դիմակ, 50 հատ KN-95 դիմակ տրամադրեց։ Ծրագրի շրջանակում Գյումրու հոգեկան առողջության կենտրոնին տրամադրվեց նաև մեկ համակարգիչ։

HCA Vanadzor continues to provide personal protective equipment and computers to psychiatric institutions
April 28, 2021
In the frame of the project “Provision of material means to psychiatric institutions” – implemented with the financial support of the Netherlands Helsinki Committee, Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor provided Gyumri Mental Health Center (on 20 April 2021) and Avan Mental Health Center (on April 22) with a total of 90 liters of alcogel, 2000 gloves, 5500 masks, 50 KN-95 masks. In the frame of the project, one computer was also provided to Gyumri Mental Health Center.