ՀՔԱՎ 4 աշխատակիցներ ընդգրկված են պարեկային ծառայության ընդունելության հանձնաժողովներում
2022 թ․ հուլիսի 4-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում մեկնարկել է պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու համար ուսուցման և վերապատրաստման մրցույթի հարցազրույցի փուլը:
Հարցազրույցը զուգահեռաբար իրականացվում է ընդունող հանձնաժողովի կողմից ձևավորված հինգ առանձին հանձնաժողովների միջոցով, որոնցից յուրաքանչյուրի կազմում ընդգրկված է մեկական ներկայացուցիչ՝ ՀՀ ոստիկանությունից, ՀՀ արդարադատության նախարարությունից, հասարակական կազմակերպություններից,  միջազգային գործընկեր կազմակերպությունից, պարեկային ծառայությունից և մեկ հոգեբան:
ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակից հանձնաժողովներում ընդգրկված են Օֆելյա Զալյանը, Անահիտ Ղազարյանը, Սառա Ղազարյանը և Աշոտ Սիմոնյանը։

4 employees of HCA Vanadzor are involved in the Patrol Service Admission Commissions
On 4 July 2022, the interview stage of the competition of the examination for education and training of Patrol Service was launched (in Armenian) in the RA Police Educational Complex.
The interview was carried out by five separate commissions initiated by the Admission Commission. Each of the five commissions involved one representative from the RA Police, the RA Ministry of Justice, non-governmental organizations, international partner organizations, patrol service, and one psychologist.
HCAV representatives Ofelya Zalyan, Anahit Ghazaryan, Sara Ghazaryan and Ashot Simonyan were also involved in the commissions.