Գերմանացի զբոսաշրջիկները ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակում էին՝ իմանալու Հայաստանում մարդու իրավունքների վիճակի, ներքին ու արտաքին քաղաքականության մասին
September 28, 2018
2018 թ. սեպտեմբերի 25-ին՝ այս տարի արդեն երկրորդ անգամ, ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը հյուրընկալել էր գերմանացի զբոսաշրջիկների, որոնք հետաքրքված են Հայաստանում մարդու իրավունքների վիճակով, երկրի ներքաղաքակական դրությամբ «Թավշյա հեղափոխությունից» հետո, ինչպես նաև ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի գործունեությամբ ու որպես իրավապաշտպան կազմակերպության՝ ունեցած մարտահրավերներով:
Հյուրերի առաջարկով ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի նախագահ Արթուր Սաքունցը ներկայացրեց Կազմակերպության պատմությունը և գործունեության ոլորտներն ու հիմնական ուղղությունները, ունեցած ձեռքբերումները: Ի պատասխան նրանց հարցերին՝ խոսեց նաև «Թավշյա հեղափոխության» ու դրան հաջորդած իրադարձությունների, Հայաստանի ներքին քաղաքական դրության ու ներկայիս իշխանությունների քաղաքական կողմնորոշման, միջազգային կառույցների հետ համագործակցության հնարավորությունների մասին: Քննարկվեցին այլ հարցեր ևս:
Գերմանացի զբոսաշրջիկների խմբեր ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը հյուրընկալել է նաև նախորդ տարիներին: Զբոսախմբի ղեկավարը նշում է, որ այցերը շարունակական կլինեն:

German tourists were hosted in HCA Vanadzor to learn about the state of human rights, domestic and foreign policies in Armenia
On September 25, 2018, for the second time, HCA Vanadzor hosted German tourists who were interested in the state of human rights, domestic policy after the Velvet Revolution in Armenia, as well as the activity of HCA Vanadzor and the challenges it encounters as a human rights organization.
As suggested by the guests, Artur Sakunts -head of HCA Vanadzor- presented the history, activity spheres and main directions, as well as achievements of the organization. In response to their questions, he also touched upon the Velvet Revolution and the events it entailed, as well as the domestic political situation of Armenia, political orientation of the current government and possibilities of cooperation with international structures. Other issues were also touched upon.
German tourist groups were hosted by HCA Vanadzor in previous years, as well. Head of the tourist group highlights that the visits will be continuous.