ՀՔԱՎ ներկայացուցիչ Մարիամ Անտոնյանը ընդգրկվել է Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարությունից բխող 2020-2022 թվականների գործողությունների ծրագրի համակարգող խորհրդում
Արդարադատության նախարարությունն ամփոփել է Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարությունից բխող 2020-2022 թվականների գործողությունների ծրագրի համակարգող խորհրդում հասարակական կազմակերպությունների ընտրության մրցույթի արդյունքները։
Խորհրդի կազմում ընդգրկվել են Եվրասիա համագործակցության հիմնադրամը, Կանանց ռեսուրսային կենտրոնը, Բաց հասարակության հիմնադրամները, Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը, Խաղաղության երկխոսություն, Իրավունքի զարգացման կենտրոն և Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների ՀԿ-ները։
ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը խմբում կներկայացնի ՀՔԱՎ իրավական վերլուծությունների և նախաձեռնությունների ծրագրերի համակարգող Մարիամ Անտոնյանը։

The Ministry of Justice summed up the results of election competition of non-governmental organizations on the coordinating council of the National Strategy for Human Rights Protection and the Action Plan for 2020-2022 deriving therefrom.
Eurasia Partnership Foundation, Women’s Resource Center, Open Society Foundations, Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor, Peace Dialogue, Law Development Centre and Protection of Rights without Borders NGOs were involved in the Council.
HCA Vanadzor will be presented in the group by Legal Analyses and Initiatives Department Coordinator Mariam Antonyan.