ՀՔԱՎ նախագահ Արթուր Սաքունցն ընդգրկվել է Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի կազմում
Ոստիկանությունում ամփոփվել է Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի անհատական կազմում հասարակական կազմակերպությունների ներգրավման նպատակով անցկացված մրցույթի փաստաթղթային փուլը, որի արդյունքներով ներկայացված պահանջներին համապատասխանող են ճանաչվել «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Կարեն Զադոյանի, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» խորհրդատվական հասարակական կազմակերպության ղեկավար, ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանի, «Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ» հասարակական կազմակերպության նախագահ Արթուր Սաքունցի և «Վարորդի ընկեր» իրավապաշտպան հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր, ծրագրերի համակարգող Սերգեյ Ղահրամանյանի կողմից ներկայացված հայտերը:
ՀՀ վարչապետի 2020 թվականի օգոստոսի 6-ի թիվ 903-Ա որոշմամբ հաստատված թիվ 3 հավելվածի 18-րդ կետի համաձայն, հաշվի առնելով, որ Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի անհատական կազմում ներգրավման նպատակով հայտ են ներկայացրել սահմանված պահանջներին համապատասխանող չորս հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, մրցույթը սահմանափակվել է փաստաթղթային փուլով: Նշված հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները կընդգրկվեն Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի անհատական կազմում:

HCA Vanadzor Chairman Artur Sakunts was involved in the Police Reform Coordination Council
The Police summed up the document phase of the competition held to involve non-governmental organizations in the composition of the Coordination Council of Police Reforms. As a result, applications filed by the following persons were considered in line with the requirements: Karen Zadoyan, Chairman of Armenian Lawyers’ Association NGO; Daniel Ioannisian, Chairman and Program Director of “Union of Informed Citizens” consulting non-governmental organization; Artur Sakunts, Chairman of Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor; Sergey Ghahramanyan, co-founder and Program Coordinator of “Driver’s Friend” human rights organization.
According to Appendix No. 3 point 18 approved by RA Prime Minister’s decision 903-A made on 6 August 2020, taking into account that representatives of 4 non-governmental organizations filed applications in line with the established requirements to get involved in the Council Coordinating Police Reforms, the competition was limited to the documentary stage. Representatives of the mentioned non-governmental organizations will get involved in the Council Coordinating Police Reforms.