Covid-19-ին և արտակարգ դրությանն առնչվող մեր բոլոր հրապարակումները
Հայաստանում նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածմամբ պայմանավորված արտակարգ դրություն հայտարարելուց հետո ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը անցավ հեռավար աշխատանքի և շարունակեց իրավախորհրդատվություն տրամադրել հեռավար տարբերակներով, ինչպես նաև մշտադիտարկել մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակը արտակարգ դրության պայմաններում։
Պարբերաբար ունեցանք հրապարակումներ՝ հաճախ տրվող հարցերի վերաբերյալ, անդրադարձանք նաև առանձին խնդիրների։
ԱՅՍՏԵՂ կարող եք տեսնել արտակարգ դրության ողջ ընթացքում մեր հրապարակումները։
Ստորև մեր զեկույցները՝
📌Մարդու իրավունքների վիճակը ՀՀ-ում Covid-19 համավարակի կանխման նպատակով սահմանված արտակարգ դրության պայմաններում․ 2020 թ․ մարտի 16-ապրիլի 14 ժամանակահատվածում․ մաս 1
📌Մարդու իրավունքների վիճակը ՀՀ-ում COVID-19 համավարակի կանխման նպատակով սահմանված արտակարգ դրության պայմաններում: Մաս 2. Աշխատանքային և սոցիալական ապահովության իրավունքներ
📌Մարդու իրավունքների վիճակը ՀՀ-ում Covid-19 համավարակի կանխման նպատակով սահմանված արտակարգ դրության պայմաններում։ Մաս 3: Խոշտանգումների կամ անմարդկային կամ նվաստացնող վերաբերմունքից զերծ մնալու բացարձակ իրավունքի խախտումների դեպքերը մտահոգիչ են

All our publications on Covid-19 and the state of emergency
After the declaration of the state of emergency caused by the spread of Covid-19 in Armenia, HCA Vanadzor shifted to remote work and remotely continued providing legal consultations, as well as monitoring the situation of human rights protection in the state of emergency conditions.
We regularly made publications about frequently asked questions and also addressed separate issues.
HERE you can find all our publications made during the whole period of the state of emergency.
Below we present our reports.
📌Human Rights Situation in the Republic of Armenia under the State of Emergency Established for the Prevention of COVID-19 Pandemic: 16 March – 14 April, 2020 Part 1
📌Human Rights Situation in the Republic of Armenia Under the State of Emergency Established for the Prevention of COVID-19 Pandemic. Report. Part 2
📌Human Rights Situation in the Republic of Armenia Under the State of Emergency Established for the Prevention of COVID-19 Pandemic (From 16.03.2020 to 16.05.2020). Report. Part 3