ՀՔԱՎ-ը Գերմանիայում ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից էթնիկ հայերի զտման թեմայով զեկույցը
ՀՔԱՎ-ի Իրավական վերլուծությունների և նախաձեռնությունների բաժնի համակարգող Մարիամ Անտոնյանը հոկտեմբերի 9-12-ը Գերմանիայում, Լայպցիգ քաղաքում մասնակցել է  "Foundation of the Peaceful Revolution" կողմից կազմակերպված "REVOLUTIONALE International Round Table Conference"-ին։
Մ․ Անտոնյանը հանդես է եկել զեկույցով՝ Լեռնային Ղարաբաղում (Արցախ) հայերի էթնիկ զտման թեմայով։ Անտոնյանը ներկայացրել է Արցախում Ադրբեջանի կողմից 2023-ի սեպտեմբերին սանձազերծած հարձակումը, էթնիկ հայերի բռնի տեղահանումը, Ադրբեջանի կողմից վարվող հայատյաց քաղաքականությունը,  ինչպես նաև քննարկվել են հետագա հնարավոր անելիքները միջազգային դատական և քաղաքական հարթակներում։

HCAV makes a presentation of the report on Azerbaijan’s ethnic cleansing of Armenians in Germany
Mariam Antonyan, Coordinator of Legal Analysis and Initiatives Department at Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor, participated in the REVOLUTIONALE International Round Table Conference organized by Foundation of the Peaceful Revolution on 9-12 October in Leipzig, Germany.
Antonyan presented a report on ethnic cleansing of Armenians in Nagorno-Karabakh (Artsakh). Antonyan presented the attack unleashed by Azerbaijan against Artsakh in September 2023, and armenophobic policy of Azerbaijan; in addition, a discussion was held about further possible activities in international judicial and political platforms.