Գրքահավաքի արդյունքում շուրջ 200 անուն հայերեն և այլ լեզուներով գրքեր համալրեցին Աբովյան ՔԿՀ գրադարանը
June 24, 2019
Անցած տարի Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակում Եվրոպական կամավորական ծառայության կամավորների նախաձեռնությամբ կազմակերպվեց գրքահավաք՝ ՀՀ քրեակատարողական հիմնարկների գրադարանների համալրման նպատակով։
ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներում և մարմիններում դիտորդություն իրականացնող հասարական դիտորդական խմբի կազմում ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի աշխատակիցների այցերի արդյունքում գրքերի, հատկապես այլ լեզուներով, անհրաժեշտության մասին բարձրաձայնել են Աբովյան ՔԿՀ-ում։
Գրքահավաքի արդյունքում հավաքագրված շուրջ 200 անուն հայերեն և այլ լեզուներով գրքեր 2019թ․ հունիսի 21-ին հասցրինք Աբովյան քրեակատարողական հիմնարկ։

As a result of the collection of books, the library of Abovyan penitentiary institution was replenished with around 200 books in Armenian and other languages
Last year, the European Volunteer Service volunteers initiated book collection in Helsinki Citizens’ Assembly Vanadzor with a view to replenishing the libraries of the RA penitentiary institutions.
The matter of the lack of books – particularly of those in foreign languages- in Abovyan penitentiary institution was raised among the public observation group that conducted observations in the RA Ministry of Justice penitentiary institutions and bodies.
On June 21, 2019, we delivered around 200 books in Armenian and other languages collected as a result of book collection to Abovyan penitentiary institution.