ՀՔԱՎ մշտադիտարկման մասնագետները մասնակցեցին «Շահերի պաշտպանություն և քաղաքականության վրա ազդեցությունը փակ հաստատություններում Covid-19-ի համատեքստում» դասընթացին
July 26, 2022
2022 թվականի հուլիսի 22-23-ին Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի սոցիալ-առողջապահական ծառայությունների մշտադիտարկման մասնագետներ Մարիետա Թեմուրյանը և Սառա Ղազարյանը Հոգեբուժական հաստատություններում և Խնամքի հաստատություններուններում դիտորդական խմբերի այլ անդամների հետ մասնակցել են Շահերի պաշտպանություն և քաղաքականության վրա ազդեցությունը փակ հաստատություններում Covid-19-ի համատեքստում դասընթացին, որը կազմակերպվել էր COVID-19 Solidarity Programme 2020-2022 (Covid-19 հետևանքների չեզոքացման ծրագիր 2020-2022 թթ․) ծրագրի շրջանակում։
Դասընթացի շրջանակում մասնակիցներն ուսումնասիրեցին ջատագովության և հաղորդակցության գործիքներ ու միջոցներ՝ տեղայնացված հայաստանյան միջավայրի համար։

HCAV monitoring specialists participated in the training on “Advocacy and policy influencing in relation to COVID-19 in closed institutions”
On 22-23 July 2022, Marieta Temuryan and Sara Ghazaryan, the monitoring specialists of social and medical services of Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor, together with other members of monitoring groups of psychiatric institutions and care institutions participated in the training on “Advocacy and policy influencing in relation to COVID-19 in closed institutions”, which was organized in the frame of COVID-19 Solidarity Programme   2020-2022.
During the training, the participants examined advocacy and communications tools and means localized for the Armenian environment.
This document was prepared with the support of the European Union. Its content is the sole responsibility of the the author, i.e., Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor, and it does not necessarily reflect the views of the European Union.