Դատական դեպարտամենտը տրամադրել է 32 դատավորների ստորագրած երդման տեքստերի պատճենները
Նախորդ շաբաթ ՀՔԱՎ գրասենյակը հայտարարություն էր տարածել, որ 2016-2022թթ․ դատավոր է նշանակվել 125 անձ, որոնցից 32-ի գործերում բացակայում են երդման տեքստերը։ Կազմակերպությունը տեղեկատվություն ստանալու հարցում էր ներկայացրել ՀՀ դատական դեպարտամենտ` ստանալու 2016-ից  2022 թվականներին նշանակված դատավորների անվանացանկը և նույն ժամանակահատվածում նշանակված դատավորների կողմից ստորագրված երդման տեքստերի պատճենները։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն նշանակվել է 125 դատավոր, որոնցից 32-ի անձնական գործում բացակայում էր երդման տեքստը։
Դատական դեպարտամենտը արձագանքել է մեր հայտարարությանը և ուղարկել 32 դատավորների երդման տեքստերի պատճենները։

Last week, the HCAV announced that in 2016-2022, 125 persons were appointed as judges, 32 of them lacking oath texts.
The organization submitted an information request to the Judicial Department of the Republic of Armenia to obtain the list of judges appointed from 2016 to 2022 and copies of the oath texts signed by the judges appointed during the same period.
According to the received information, 125 judges were appointed, 32 of whom did not have the oath texts in their personal files.
The Department of Justice responded to our announcement and sent copies of the oath texts of 32 judges.