Մեկ ցուցմունքով գողության մեջ մեղադրվողը շուրջ մեկ տարի կալանքի տակ մնալուց հետո գրավով ազատ կարձակվի
December 19, 2018
Գործունեություն | Իրավական աջակցություն | Իրավական աջակցություն | Հաջողության պատմություններ | Հովիկ Մատինյան | Նորություններ
Այսօր՝ 2018թ. դեկտեմբերի 19-ին, ՀՀ Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը, Ս. Բաղդասարյանի նախագահությամբ, որոշեց փոխել մեկ ցուցմունքով գողության մեջ մեղադրվող Հովիկ Մատինյանի խափանման միջոցը և կիրառեց 2.000.000 ՀՀ դրամ գրավ:
Այսօր դատարանը լսելու էր պաշտպանական կողմի միջնորդությամբ դատարան հրավիրված ևս 3 վկայի, սակայն նրանք դատարան չէին ներկայացրել: Դատարանը նրանց բերման կենթարկի:
Վկաներին բերման ենթարկելու որոշումից հետո Հովիկ Մատինյանի պաշտպաններ, փաստաբան Ա. Մկոյանն ու ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի փաստաբան Ա. Չատինյանը միջնորդեցին փոխել խափանման միջոց կալանքը և կիրառել ավելի մեղմ խափանման միջոց՝ ստորագրություն չհեռանալու մասին կամ գրավ:
Չնայած նրան, որ մեղադրող դատախազն ու տուժողը դեմ էին խափանման միջոցը փոխելուն, դատարանը մեկ ժամ անց հրապարակված որոշմամբ բավարարեց միջնորդությունը: Գրավը վճարելուն պես Հովիկ Մատինյանը ազատ կարձակվի:

The person accused of robbery based on one testimony will be released on bail after one year of detention
December 19, 2018
Activities | Legal Support | Legal Support | Success stories | Hovik Matinyan | News
Today, on December 19, 2018, RA Lori region General Jurisdiction Court presided by S. Baghdasaryan decided to change the measure of restraint of Hovik Matinyan accused of robbery and applied a bail of 2,000,000 AMD.
Today, the Court was to hear 3 other witnesses invited to the Court by the petition of the defense party, but they did not appear before the Court. The Court will apprehend them.
After the decision of apprehending the witnesses, Hovik Matinyan’s defenders, lawyer A. Mkoyan and HCA Vanadzor lawyer A. Chatinyan petitioned to change the measure of restraint detention and apply a milder measure of restraint, i.e. a signature on not leaving or a bail.
Despite the fact that the accusing prosecutor and the injured party objected to the changing of the measure of restraint, the Court upheld the petition in a decision publicized an hour later. Hovik Matinyan will be released upon paying the bail.