ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը խստորեն դատապարտում է Ներքին գործերի նախարարության պարեկային ծառայության գործելաոճը Լոռու մարզում։
Արդեն մեկ տարի է, ինչ մեկնարկել են պարեկային ծառայության Լոռու մարզի ստորաբաժանման աշխատանքները։ Չնայած ռեֆորմների և մարդակենտրոն պարեկային ծառայություն ունենալու խոստմանը, բազմաթիվ են բողոքները և դժգոհությունները պարեկների վարքի և ոչ պրոֆեսիոնալ գործելաոճի վերաբերյալ։
ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը հայտարարում է, որ այն քաղաքացիները, հատկապես Լոռու մարզի բնակիչները, ովքեր պարեկային ծառայողների կողմից նկատել են իրենց կամ մյուսների նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունք (ցանկացած տեսակի), կարող են այդ մասին հայտնել կազմակերպությանը ։
Մենք հասանելի ենք ֆեյսբուքում, 077342268 հեռախոսահամարով, հասցե՝ ք․ Վանաձոր, Տիգրան Մեծի 59։
ՀՔԱՎ-ը շարունակաբար բարձրաձայնում է պարեկային ծառայության և, առհասարակ, Ներքին Գործերի Նախարարության բարեփոխումների տապալման մասին։ Թեմային առնչվող նյութերը՝ ԱՅՍՏԵՂ ։

HCA Vanadzor strongly condemns the work style of the Patrol Service of the Ministry of Internal Affairs in Lori region.
Lori region subdivision Patrol Service was launched in Lori region a year ago. Despite the promise to conduct reforms and have a human-centered patrol service, there are numerous complaints and a lot of dissatisfaction with the conduct and unprofessional work style of patrols.
HCA Vanadzor hereby announces that citizens (Lori region residents in particular), who notice any kind of inappropriate attitude of patrol officers towards anyone, can inform the Organization about it.
Citizens can contact us via Facebook or by calling at 077342268 (Tigran Mets 59, Vanadzor).
HCAV keeps voicing the failure of Patrol Service, as well as the reforms of the Ministry of Internal Affairs in general.