Նյութական միջոցներ՝ Արմաշի առողջության կենտրոնին և Սևանի հոգեկան առողջության կենտրոնին
Նիդեռլանդների Հելսինկյան կոմիտեի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Նյութական միջոցների տրամադրում հոգեբուժական հաստատություններին» ծրագրի շրջանակում Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը 2021 թ․ ապրիլի 29-ին Արմաշի առողջության կենտրոնին տրամադրեց 1 համակարգիչ, իսկ Սևանի հոգեկան առողջության կենտրոնին՝ 1 համակարգիչ, 60 լիտր ախտահանիչ նյութեր, 5000 հատ դիմակ և 2000 հատ ձեռնոց։
Այս ծրագրի շրջանակում արդեն իսկ նյութական միջոցներ են տրամադրվել Գյումրու հոգեկան առողջության կենտրոնին, Ավան հոգեկան առողջության կենտրոնինՀոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոնին և Լոռու մարզային հոգենյարդաբանական դիսպանսերին։

Material means provided to Armash Health Center and Sevan Mental Health Center
In the frame of the project “Provision of material means to psychiatric institutions” implemented with the financial support of the Netherlands Helsinki Committee, on 29 April 2021, Helsinki Citizens’ Assembly Vanadzor office provided 1 computer to Armash Health Center, and 1 computer, 60 liters of disinfectants, 5000 masks and 2000 gloves to Sevan Mental Health Center.
In the frame of this project, material means have already been provided to Gyumri Mental health Center, Avan Mental health Center, National Center for Mental Health Care and Lori Regional Psychiatric-Neurological Dispensary