Վերջին 4 տարիներին ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը ՀՀ պետբյուջե է վճարել 159,055,245 ՀՀ դրամ եկամտահարկ և այլ վճարներ․ ամփոփ պատկեր
June 11, 2019
Գործունեություն | Ծրագիր։ ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի կայունությունը՝ ՀՀ-ում ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների մարտահրավերների լույսի ներքո 2019 | Հրապարակումներ | Նորություններ | Տարեկան հաշվետվություններ | Տեղեկատվական արշավ
Վերջին շրջանում սոցիալական հարթակներում և լրատվամիջոցներով տարբեր խմբեր թիրախավորում են օտարերկրյա կազմակերպություններից, մասնավորապես` Բաց հասարակության հիմնադրամներից դրամաշնորհ ստացած կազմակերպությունները։
Այդ համատեքստում հիշատակվում է նաև Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը՝ որպես ԲՀՀ-Հայաստանից ամենամեծ դրամաշնորհներ ստացած կազմակերպություններից մեկը։
Մենք ապահովում ենք մեր գործունեության թափանցիկությունը տարեկան հաշվետվությունների և այլ հրապարակումների միջոցով։ 2018թ․-ին մեր իրականացրած ծրագրերի և արդյունքների մասին բովանդակային հաշվետվություն ենք ներկայացրել այս տարեսկզբին։
Մենք ներկայացնում ենք նաև վերջին 4 տարիների ընթացքում Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի ստացած տարբեր դրամաշնորհներից ՀՀ պետական բյուջե վճարված եկամտային հարկի, սոցիալական և դրոշմանիշային վճարների մասին տեղեկություն։

Over the past 4 years, HCA Vanadzor paid 159,055,245 AMD income tax, social payments and stamp duty to the state budget
June 11, 2019
Activities | Project։ Stability of HCA Vanadzor in the light of democracy and human rights challenges in the Republic of Armenia 2019 | Publications | News | Annual reports | Information Campaign
Organizations that received grants from foreign organizations, in particular from Open Society Foundations, have recently been targeted by various groups in social platforms and via media.
In this context, mention is also made of Helsinki Citizens’ Assembly Vanadzor as one of the organizations that received the biggest grants from OSF-Armenia.
We provide the transparency of our activities by annual reports and other publications. At the beginning of the year, we presented the annual report on our activities and results of 2018.
We also present information on the income tax, social payment and stamp duty paid to the RA state budget from different grants received by Helsinki Citizens’ Assembly Vanadzor over the past 4 years.