Ցուցարարների և լրագրողների նկատմամբ բռնություն կիրառելու մասին ՀՔԱՎ հաղորդման հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել
May 23, 2022
2022 թ․ մայիսի   16-ին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել ցուցարարների և լրագրողների նկատմամբ բռնություն կիրառելու մասին ՀՔԱՎ հաղորդման հիման վրա։
ՀՔԱՎ-ը ՀՀ գլխավոր դատախազին հանցագործության մասին հաղորդում էր ներկայացրել  2022 թ․ մայիսի 2-ին Ոստիկանը բռունցքով հարվածում է ցուցարարի գլխին, Սև համազգեստով ոստիկանը ծեծում է ցուցարարին/ ՊՊԾ պետը հարվածում է օպերատորին, Ինչպես է ոստիկանը հարվածում բերման ենթարկվող քաղաքացիներին, Ոստիկանը հարվածում է ցուցարարին, Ոստիկանությունը բիրտ ուժ է կիրառում,  Ոստիկանությունը Խորենացի փողոցից քաղաքացիներին բերման է ենթարկում՝ փորձելով բացել ճանապարհը, Ոստիկանները անհամաչափ և բռնի ուժ կիրառելով՝ խոչընդոտել են լրագրողների և օպերատորների գործունեությունը տեսանյութերի հիման վրա։
Ցուցարարների և լրագրողների նկատմամբ բռնություն կիրառելու վերաբերյալ հանցագործության մասին հաղորդումներ ՀՔԱՎ-ը ներկայացրել է նաև հաջորդող օրերին։

A criminal case initiated based on HCAV report on use of violence against demonstrators and reporters
On 16 May 2022, the RA Anti-Corruption Committee initiated a criminal case based on HCAV report on the use of violence against demonstrators and reporters.
On 2 May 2022, HCAV made a report to the RA Prosecutor General  based on the following videos: The policeman punches the demonstrator in the headThe policeman in black uniform beats the demonstrator/Head of Patrol-Guard Service hits the operator , How the policeman hits citizens being apprehendedThe policeman hits the demonstratorThe Police use brute forceThe Police apprehend citizens from Khorenatsi street in an attempt to open the roadThe Policemen use disproportionate force and  hinder the activity of reporters and operators. (in Armenaian)
In the following days, HCAV also made crime reports regarding use of violence against demonstrators and reporters.