Վանաձորի 16-րդ դպրոցի 40 ուսուցիչներ, ի պաշտպանություն տնօրենի, դիմում են ուղղել ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակին
Այսօր՝ 2018 թ. նոյեմբերի 5-ին, ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ էին այցելել Վանաձորի 16-րդ դպրոցի աշխատակիցները, որոնք աջակցում են տնօրեն Նաիրա Հարությունյանին և արձագանքելով դպրոցի մյուս 12 աշխատակիցների բողոքի վերաբերյալ մեր հրապարակմանը՝ դիմում են հղել Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի նախագահ Արթուր Սաքունցին:
Դիմումը ստորև ներկայացնում ենք ամբողջությամբ:
Ի դեպ, չնայած տնօրեն Նաիրա Հարությունյանի գործունեությունից բողոքող աշխատակիցների պնդումներին, թե ուսուցիչների մեծ մասը կիսում է իրենց կարծիքը, փաստում ենք, որ դպրոցի աշխատակիցների մեծ մասը հանդես է եկել ի պաշտպանություն տնօրենի՝ ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ ներկայացրած դիմումի տակ ստորագրել է 40 աշխատակիցՙ և նրանց մի մասն այսօր մեր գրասենյակում էր:
Նրանք փոխանցեցին նաև դպրոցի 5ա դասարանի աշակերտների ծնողների՝ տնօրենին ուղղված դիմումը, որով նրանք խնդրել են ռուսաց լեզվի ուսուցչուհի Լ. Հակոբջանյանին փոխարինել, քանի որ վերջինս բավարար գիտելիքներ չունի և չի կարողանում պատշաճ ձևով դասավանդել: Նշենք, որ Լ. Հակոբջանյանը տնօրենի դեմ բողոքողների շարքում է:

In defense of the headmaster, 40 teachers of Vanadzor School No. 16 presented an application to HCA Vanadzor
Today, on November 5, 2018, HCA Vanadzor was visited by Vanadzor School No. 16 employees who supported headmaster Naira Harutyunyan and responding to our publication about the complaint of the other 12 employees, presented an application to Helsinki Citizens’ Assembly Vanadzor president Artur Sakunts.
The application in Armenian is presented below.
In fact, though the employees complaining about headmaster Naira Harutyunyan’s activity claimed that the majority of the teachers share their opinion, we state that the majority of school employees acted in defense of the headmaster. 40 employees signed under the application presented to HCA Vanadzor and some of them were in our office today.
They also handed in the application of the parents of school class 5a pupils which was addressed to the headmaster and by which they asked to replace L. Hakobjanyan – the Russian Language teacher – since the latter does not have sufficient knowledge and is not able to teach properly. It should be noted that L. Hakobjanyan is among those who complained against the headmaster.