ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացվող ծրագրի շրջանակում ՀՔԱՎ-ը համավարակի դեմ պայքարի միջոցներ է նվիրաբերում ՔԿՀ-ներին
COVID-19 | Առողջության պաշտպանվածության իրավունք | Գործունեություն | Ծրագիր։ Պայքար Խոշտանգման և Վատ վերաբերմունքի դեմ Վրաստանում, Հայաստանում և Ուկրաինայում | Մարդու իրավունքներն արտակարգ դրության պայմաններում | Նորություններ | Փակ և կիսափակ հաստատություններ | Քաղաքացիական վերահսկողություն և մշտադիտարկում
2020 թ․ սեպտեմբերի 18-ին Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակը Եվրոպական միության ֆինանսավորմամբ և Խոշտանգման զոհերի հոգեսոցիալական և բժշկական վերականգնողական վրացական կենտրոնի (GCRT) հետ գործընկերությամբ իրականացվող «Պայքար խոշտանգման և վատ վերաբերմունքի դեմ Վրաստանում, Հայաստանում և Ուկրաինայում» ծրագրի շրջանակում համավարակի դեմ պայքարի միջոցներ նվիրաբերելու պայմանագիր կնքեց «Քրեակատարողական բժշկության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հետ։
ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Կամո Մանուկյանի հետ նվիրատվության պայմանագիրը կնքեց ՀՔԱՎ ծրագրերի ղեկավար Օֆելյա Զալյանը, որը նաև ՔԿՀ-ներում դիտորդություն իրականացնող հասարակական խմբի անդամ է։
2.588.000 ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքը ՊՈԱԿ-ին կհանձնվի արդեն այսօր։ Նվիրատվությունը ներառում է 800 լիտր ախտահանող հեղուկ, 30.000 հատ դիմակ, 4000 հատ ձեռնոց։
«Պայքար խոշտանգման և վատ վերաբերմունքի դեմ Վրաստանում, Հայաստանում և Ուկրաինայում» ծրագրի և դրա շրջանակում իրականացված մյուս միջոցառումների մասին՝ ԱՅՍՏԵՂ։
Այս նյութը պատրաստվել է Եվրոպական միության աջակցությամբ։ Բովանդակության համար պատասխանատվություն է կրում հեղինակը՝ ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակը, և պարտադիր չէ, որ այն արտահայտի Եվրոպական միության տեսակետները։

In the frame of EU-funded project, HCA Vanadzor donates to penitentiary institutions means to fight the pandemic
COVID-19 | Right to Protection of Health | Activities | Project։ Combatting Torture and Ill Treatment in Georgia, Armenia and Ukraine | Human Rights in the State of Emergency | News | Closed and Semi-Closed Institutions | Civilian Oversight and Monitoring
On 18 September 2020, Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor, in the frame of EU-funded project “Combatting torture and ill-treatment in Georgia, Armenia and Ukraine” implemented in partnership with the Georgian Center for Psychosocial and Medical Rehabilitation of Torture Victims (GCRT), signed a contract with “Penitentiary Medical Center” SNCO to donate the latter means to fight against the pandemic.
HCA Vanadzor Program Manager Ofelya Zalyan, who is also a member of the public group conducting observation in penitentiary institutions, signed the donation contract with Kamo Manukyan, Head of the SNCO.
The property costing AMD 2.588.000 will be provided to the SNCO already today. The donation includes 800 liters of disinfectant liquid, 30,000 masks and 4000 gloves.
Read about “Combatting torture and ill-treatment in Georgia, Armenia and Ukraine” project and other measures implemented in the frame of the project HERE.
This material has been produced with the assistance of the European Union. Its contents are the sole responsibility of HCA Vanadzor and do not necessarily reflect the views of the European Union."