Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների գործունեությունը բնորոշող համաթվերը
ՀՀ իրավապահ մարմինների կամայականության և ՀՀ Ոստիկանության վստահության համաթվերի միջոցով բացահայտվել է քաղաքացիների վերաբերմունքը իրավապահ մարմինների գործունեության նկատմամբ:
Հետազոտության հիմնական նպատակն է հաշվարկել իրավապահ մարմինների գործունեությունը բնորոշող համաթվերը, մասնավորապես՝ ՀՀ իրավապահ մարմինների (ոստիկանություն, դատարաններ, դատախազություն) կամայականության համաթիվը և ՀՀ Ոստիկանության վստահության համաթիվը:
Զեկույցում ներկայացված է տեղեկատվության հավաքման մեթոդաբանությունը: Առանձին անդրադարձ է արվել իրավապահ մարմինների կամայականության համաթվին, ոստիկանության վստահության համաթվին, ինչպես նաև ներկայացված է իրավապահ մարմինների նկատմամբ վերաբերմունքը և բնակչության անհանգստության մակարդակը:

INDICES CHARACTERIZING ACTIONS OF LAW ENFORCEMENT AGENCIES IN THE REPUBLIC OF ARMENIA
The RA law enforcement agencies arbitrariness index and the RA Police public trust index revealed the public attitude to the law enforcement activities.
The survey mostly aimed to estimate the indices characterizing the law enforcement activities, particularly the RA law enforcement agencies (police, courts, prosecutor’s office) arbitrariness index and the RA Police public trust index.
The Report presents the methodology for collecting information.
The Report covers a separate reference to the law enforcement agencies arbitrariness index and the Police public trust index and presents the public attitude to the law enforcement agencies and the public concern level.