ՀՔԱՎ-ը հավաքագրում է տեղեկություններ՝ անհայտ կորած զինծառայողների վերաբերյալ
2020 թ․-ի սեպտեմբերի 27-ից Հայաստանի և Արցախի դեմ Ադրբեջանի բռնապետական ռեժիմի կողմից սանձազերծած պատերազմական գործողությունների ընթացքում բազմաթիվ զինծառայողների ճակատագրի, գտնվելու մասին նրանց հարազատները ժամանակին և անհրաժեշտ տեղեկություններ չեն կարողանում ստանալ։ Թեժ մարտական գործողությունների ընթացքում նման տեղեկությունները հաճախ հնարավոր չի լինում ձեռք բերել։ Սակայն ամեն մի քաղաքացու` իր հարազատի ճակատագրի մասին իրազեկվածությունը, տեղեկությունների ստացման իրավունքը պետք է երաշխավորված լինի։
Կարևորելով իրենց հարազատների ճակատագրի մասին տեղեկություններ ստանալու իրավունքի ապահովումը` հայտնում ենք նման տեղեկությունների հավաքագրման աշխատանքների իրականացման մասին՝ համապատասխան պետական մարմինների հետ աշխատանքներ կատարելու նպատակով
Բոլոր այն քաղաքացիները, որոնք իրենց հարազատի գտնվելու վայրի կամ ճակատագրի մասին չունեն տեղեկություններ և փնտրում են, կարող են դիմել ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ հետեւյալ կոնտակտներով․

All the citizens who do not have information on the place or fate of their relative and are looking for them, can apply to HCA Vanadzor
During the hostilities unleashed by the Azerbaijani dictatorial regime against Armenia and Artsakh on 27 September 2020, the relatives of many servicemen do not manage to get timely and necessary information on their fate and place. In the heat of combat operations, it is often impossible to get such information. However, each citizen’s right to be aware and get information on their relative’s fate must be guaranteed.
Giving importance to securing the citizens’ right to get information on their relatives’ fates, we hereby inform that we work on collecting such information in order to work with the relevant state bodies.
All the citizens, who do not have information on the place or fate of their relatives and are looking for them, can apply to HCA Vanadzor at: