ՀՔԱՎ-ը նոր խորհուրդ ընտրեց
2021 թ․ օգոստոսի 4-ին տեղի ունեցավ Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի ընդհանուր ժողով և խորհրդի նիստ։
Նախ Կազմակերպության խորհուրդը քննարկեց անդամության դադարեցման և անդամության հայտերը, ապա ընդհանուր ժողովին ներկայացվեց կազմակերպության գործունեությունն ու ընթացիկ պլանավորումը։ Որից հետո Ընդհանուր ժողովը Կազմակերպության նախագահի պաշտոնում վերընտրեց Արթուր Սաքունցին և  ընտրեց ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի խորհրդի նոր կազմը։
ՀՔԱՎ խորհրդի կազմում վերընտրվեցին Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության գլխավոր խմբագիր Արմեն Սարգսյանը և «Թումանյան» փաստաբանական գրասենյակի տնօրեն, փաստաբան Կարեն Թումանյանը, Խորհրդի կազմը համալրեցին Հանրային լրագրության ակումբի նախագահ Սեդա Մուրադյանը, ԵՊՀ կիրառական հոգեբանության կենտրոնի տնօրեն Դավիթ Գևորգյանը և Մարդու իրավունքների եզդիական կենտրոնի նախագահ Սաշիկ Սուլթանյանը։

New HCA Vanadzor Board elected
On 4 August 2021, Helsinki Citizens’ Assembly-Vanadzor conducted a General Assembly and Board’s session.
First, the Organization’s Board discussed membership termination and membership applications, after which the Organization’s activity and current planning were presented to the General Assembly. Then, the General Assembly reelected Artus Sakunts as Head of the Organization and also elected the Organization’s new Board.
Armenian Public Television’s Chief Editor Armen Sargsyan and “Tumanyan” law firm head, advocate Karen Tumanyan were reelected in the Board, Public Journalism Club’s Head Seda Muradyan, YSU Applied Psychology Center’s Head Davit Gevorgyan and Sashik Sultanyan, Head of Yazidi Center for Human Rights, joined the Board.